Blbosti

Romové? Cikáni? Špatní? Dobří?

12. června 2013 v 22:31 | Tina
Jednou jedinkrát jsem se rozhodla napsat na téma týdne..
Začnu tím, že mě dostává, když se ňáký náš černý spoluobčan rozhořčí nad tím, že se mu říká cikán.. Ale ono to označení není hanlivé (i když v přeneseném významu ano), takže se vlastně stydí za sebe? Hmm, asi ne, protože pak vydíte na fb ty děsně "swag" fotky, kde je na to ještě hrdej..
Ale to je vedlejší věc. Tento článek píšu proto, abyste věděli, jaký mám na toto téma názor. Ne abych je obhajovala, ne abych je úplně odsuzovala..
Tak zaprvý, přijde mi, že čeští cikáni jsoi opravdu hrozní. Neříkám, že všichni, ale 99% ano. Přijdou si odněkad z Rumunska, Itálie a bůhví odkuď ještě a myslí si, jak jim tenhle stát patří. Nejsou schopni se přizpůsobit i přes to, že jsou v naší zemi v podstatě hostem.. Cikáni v jiných zemích mi přijdou naprosto normální, nedělaj srajdy, furt si nestěžujou, jak je jim ubližováno, atd. Jenom teď přemýšlím nad tím, jestli taky není chyba u nás. Kdybychom nebyli tak povolní, ve všem jim neustupovali, měli větší autoritu, možná by to tak nebylo. Jenže to je zase "Česko style", takže se v podstatě nemůžeme divit, že se chovají tak, jak se chovají, když k tomu mají tu možnost..
Dále mi přijde, že se slovo 'rasismus' začalo používat jaksi nadbytečně.. Cokoli se proti nim řekne = rasismus.. Tohle to prostě nechápu, v tomhle státě si můžou dělat snad co chtěj, ale stejně si furt hrajou na chudáčky nejvyššího kalibru.. Hlavně že maj milion dětí, který posílaj do školy jednou za uherák, a už vůbec ne když prší, to by se přeci rozpustili!! Takže ti haranti celej den vopruzujou na náměstí normální lidi, bavjej se tim, že na tebe řvou "kurvo", a podobný.. A dostala jsem se k jádru tohohle odstavce - tohle je rasismus na bílý!! Připadám si, jakobych snad já žila v menšině s ostatními Čechy pod útlakem černé majority, která vládne světu.. Neříkám, že nejsou normální cikáni, kteří si poctivě vydělávají atd., ale kolik jich je? 1 z 1000?? To je možná ještě hodně!
Vztah k práci? Žádný.. Ty prostě pokud je někdo silou nedonutí, tak nedělaj nic. Všechno se potvrdilo rok, nebo 2 roky zpáky, když byl ňákej ten případ, že se přišlo na to, že v ňákým městě vlastně lidi z pracáku nemusej dělat ty veřejně prospěšný práce (zametání chodníků, sbírání odpadků, atd.).. Ty lidi (99% cikáni) to nevěděli, a když jim to televize řekla, další den už tam nepřišla ani noha.. Místo toho, aby byli rádi, že vůbec něco můžou dělat, se radši zahrabali do svých příbytků a váleli si šunky.. A zase, ano, jsou tu i ti slušní, ale je jich minimum, protože jediným úkolem tý většiny je dělat děcka a sosat ze státu soc. dávky..
Tenhle článek zní dost zaujatě a hned vám vysvětlím proč. Sama mám s cikány jen ty nejhorší zkušenosti. Jdeme si takhle s kámoškama po náměstí (ve 2 odpo!), který je plný lidí a najednou se k nám blíží hlouček cikánek. Tak jsem si říkala, že jako v klidu, cajk a najednou ta jedna vrazila do kámošky ramenem a hnedka "Co to jako děláš ty krávo?!" a jako kámoška jenom "co?". A takhle, vážení, začíná zábava těch černejch smradů u nás ve městě. Udělají tohle a pak už se to veze, začaly do nás kopat, plivat po nás, that za vlasy, za obečení, prostě za všechno, řvaly na nás tak sprostě, že i dlaždič je oproti nim elegán. Tak jsme se prostě daly na útěk a zalezly jsme do dmka v domění, že do obchodu nepolezou. Jak šeredně jsme se mýlily. Normálně tam přišly a zase na nás řvaly "máš něco proti cikánům?!" a já jenom "ne!" a v duchu "teď už jo..", ale to jim nestačilo, vyloženě se asi chtěly prát, tak nás tam furt sraly. Naštěstí jsme tam potkaly skupinu tří holek, který říkaly, že už je taky potkaly a že půjdou s náma. Tak jsme vyšly na nejrušnější ulici ve městě a ty frndy do nás furt kopaly, tahaly, atd.. Bylo tam asi milion lidí, ale nikoho, NIKOHO to vůbec nezajímalo.. Na jednu stranu je to strašný, ale na druhou se ani nedivim, beztak se jich bojej taky a to je nejhorší! My z nich máme strach! Z takovejch 10ti letejch pind, který by zasloužily dostat přes držku! Nakonec je to přestalo bavit, a tak odešly, ale na tohle nikdy nezapomenu!.. Potkaly jsme je pak ještě asi 2 a naštěstí jsme se jim, až na jednu výjimku, ztratily včas z dohledu, ale ten strach, ten strach mě popadne vždycky, když je vidím, když si na to jenom vzpomenu.
A pak se divte, že je nesnáším..

Téma týdne

3. června 2013 v 10:10 | Tina
Téma týdne.. Nikdy nechápu, jak na to někdo může psát články.. :'D Prostě jen tak sedne a začne psát článek na dané téma.. Hlavně téma je většinou takové, že se nad ním musí člověk zamyslet a to se líné osobě jako já nechce.. :D Nikdy nevím, jak začít a co vůbec psát na takové téma, jako třeba "drogy a alkohol", atd... Možná bych i něco vymyslela, ale já prostě nemám moc ráda a nerada píšu tyhle zamýšlející se články, který jsou v některých případech docela dost vyumělkovaný, aneb kecy, co píše každej formou co píše každej, aby to vyznělo co nejvíc vážně a tak, že se nad tím autor opravdu zadumal.. Samozřejmě existují i výjimky, ale kolik jich je? 1 člověk ze 100?? I tenhle můj článek zní tak, ehm, prapodivně, ale jenom jsem se tím chtěla opravdu poklonit lidem, co vůbec něco sesmolí, ale hlavně těm, co to umí podat zábavnou originální formou! ;) Ale stejně, je tohle "téma týdne" vůbec k něčemu?
 
 

Reklama