Take it back.. - 1. chapter - 2. part

27. srpna 2013 v 14:32 | Tina |  Take it back..
2. část první kapitoly nové povídky.. Krapet delší, ale snad se vám bude líbit.. :))


"Ááu!" Zařvala jsem bolestí, když jsem tvrdě jsem dopadla na studenou kamennou podlahu. Spadla jsem nešikovně na bok, takže jsem měla pocit, jako by mi měla půlka těla každou chvíli odpadnout.
"Oh, tak tady jste! Konečně!" S velkou námahou jsem otočila rozbolavělou hlavu a spatřila malého netrpělivě vyhlížejícího staříka v prapodivném přeplácaném obleku, který si významně poťukával na hodinky připevněné na zlatém řetízku k jeho saku.
"No tak, pospěšte si!" Děda už vypadal dost naštvaně a měla jsem pocit, že mě zabije tím jeho ostrým jiskřivým pohledem.
"Ale.." Snažila jsem se zeptat na to, kde to jsem a co tu vlastně dělám.
"Už tak jste tu pozdě, tak nedělejte vofuky a pohněte!" Křikl rozčíleným hlasem, pevně mě chytil za ruku a snažil se mě odtáhnout pryč. Jenže to už jsem toho měla dost.
"Tak to teda ne!" začala jsem ječet a vysmekla se ze staroušova sevření. "Nechte mě být! Myslíte si, že na mě tady můžete jen tak řvát?" už jsem ztrácela nervy. "Když absolutně netuším, kde vůbec jsem a proč tady jsem??!!" Dědouš byl mým výlevem očividně zaražen.
"Ona vám paní Gibbsová nic neřekla?" Zkoumavě na mne pohlédl.
"Jaká paní Gibbsová, žádnou paní Gibbsovou neznám! A ani jí znát nechci, jediný, co chci je jít domů!" Začala jsem vzlykat. Byla jsem unavená, měla jsem hlad a v té kamenné chodbě se mi vůbec nelíbilo.
"No, no, no! Hors de question!" Byl to Francouz, já to tušila! Ale kde se tady, v anglickém kanálu, bere Francouz?
"Musíte přece vykonat své poselství!"
"Co?! Jaké poselství?!" Tak teď už jsem nechápala vůbec nic.
"Oh, paní Gibbsová vám opravdu o ničem neřekla.." Povzdychl si stařík.
"Snad nám ještě nějaká ta chvilka zbývá. Pojďte, prosím, se mnou, mademoiselle. Mimochodem, mé jméno je Géroux. Robert Géroux." Byla jsem ještě stále celá vyjevená, ale poslušně jsem klopýtala za panem Gérouxem dál, vlhkou kamennou chodbou.
Došli jsme až do malinkého útulného pokojíku, kde Géroux očividně bydlel.
"Ani nevíte, jakou máte čest!" Zvolal znenadání. 'To opravdu nemám', pomyslela jsem si, ale nahlas radši nic neřekla. Zabořila jsem se do velkého měkkého křesla a netrpělivě čekala na vysvětlení tohohle všeho.
"Vy - ano, skutečně vy, mladá dámo - teď totiž budete přetvářet dějiny!"
"Cože??!!!" Vyjekla jsem. Ten chlap se dočista pomátl.
"Vítejte na počátku osmnáctého století ve Francii, ve Versailles, sídle francouzkého krále Ludvíka XIV. řečeného le roi du soleil" Tak... Moment... Řekněte mi, že se mi to všechno jenom zdá, nebo že jsem se čirou náhodou ocitla v blázinci.
"Vím, jak se asi cítíte, upřímně, také nepocházím z této doby, ale z té vaší."
"Tak co tady k čertu děláte a proč na sobě máte to kýčovité oblečení??" Byla jsem absolutně v šoku.
"Jsem, ehm jak bych to řekl.. Průvodce dějinami! A vás, jakožto pověřenou osobu mám za úkol provádět a pomáhat vám ve vašich úkolech měnit dějiny a osudy lidí. To, čím jste se sem dostala se nazývá "kanál dějin". Dnes je vaším posláním zachránit Ludvíka XIV. před zlomeninou nohy, kvůli které pak, bohužel, zemřel."
"C-co? Děláte si ze mě legraci? To jakože jsem cestovala časem?" Připadala jsem si jako Alenka v řísi divů.
"Ano, přesně tak, ale teď už dost vyptávání, ples už, zdá se, začal, tak šup, šup, ať to všechno stihneme." Chytil mě za ruku a stále omráčenou tou horou irlevantvích informací mě táhl za sebou nahoru po schodech do tanečního sálu.
"Au, to bolí!" Vykřikla jsem, když mi nějaký cizí muž šlápl na nohu. Jenže jeho to očividně nezajímá. Kapela hlasitě vyhrává, všichni tančí, baví se. Tak koho by zajímala malá holka stojící uprostřed sálu, které právě jeden ze zde přítomných šlechticů málem rozdrtil nohu? Očividně nikoho. Když se rozhlédnu kolem a vidím obrovské vyzdobené šaty tančících dam, připadám si v mých džínách, tričku a teniskách "lehce" trapně. Ovšem cíl mé mise musím splnit nehledě na oblečení. Ale dost bylo vylekaného mžourání všude kolem sebe, musím se pořádně soustředit na panovníkovy nohy a se zlatou královskou lopatkou a smetáčkem čekat na ten správný okamžik. Ludvík se rozhodl odtančit na druhý konec sálu, takže musím proskakovat mezi tanečníky a obratně se vyhýbat výkalům povalujícím se všude na zemi, kvůli kterým vlastně král Slunce nakonec zemřel. Eh, tedy vlastně MĚL ZEMŘÍT. Chvilku se zmateně rozhlížím po místnosti, alke pak to uvidím! Rychle, rychle, začnu panikařit. Připadám si jako v nějakém béčkovém akčním filmu. Popadám lopatku a smetáček a na poslední chvíli "pfunk" odmetla jsem exkrement pryč Ludvíkovi z cesty. Hudba přestala hrát, hovor se utišil. Najednou se vedle mě objevil pan Géroux.
"Výborně, děvenko, výborně, teď pojď se mnou." Vyběhla jsem za ním ze sálu. Jakmile se za námi zavřely dveře, kapela začala znovu hrát a všechno se vrátilo do starých kolejí.
"Zvládla jste to perfektně!" Začal mě nadšeně Géroux chválit.
"Ale já.." V tom spěchu jsem se ani nestihla zeptat, proč zrovna já a tak jsem se zeptala aspoň teď, když už bylo po všem.
"Sama jste to viděla. Ani chvíli jste neváhala a přesně jste věděla, co dělat. Je vidět, že dějiny máte ráda. Proto jste tady." Nevěděla jsem, co na to odpovědět, stále jsem nemohla uvěřit tomu, že jsem to opravdu udělala a že jsem opravdu viděla skutečného Ludvíka XIV., i když on o mě ani okem nezavadil.
"Ale teď.. Je čas vrátit se zpět!" Super, konečně! Potřebuju si o tomhle všem v klidu popřemýšlet, teda pokud se za chvíli neprobudím. Najednou se začalo všechno kolem mě točit a vzdalovat se do nekonečna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mickey Mickey | 28. srpna 2013 v 22:46 | Reagovat

Super, tohle se četlo úplně samo :o)!! Skvělá pohádka na dobrou noc :)).

2 Ladycarrot Ladycarrot | Web | 2. září 2013 v 11:36 | Reagovat

Super :33

3 Appy Appy | Web | 2. září 2013 v 20:11 | Reagovat

Samozřejmě pecka, ale možná bych tam nejdřív ujasnila, jak vlastně umřel :D V tom je tam trošku borčus. Nebo jsem blbě četla? :D

4 Lady Carrot Lady Carrot | Web | 21. září 2013 v 17:57 | Reagovat

Ahoj, promiň, ale mažu si tě z affs jelikož ses nezapsala do kontroly :/ ;)

5 Mickey Mickey | 1. března 2014 v 19:00 | Reagovat

Budeš na blogu pokračovat??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama