Recenze - Knihy - ČÍSLA: NA ÚTĚKU

21. května 2013 v 15:58 | Tina |  Knihy

Čísla: Na útěku

(Numbers: Time to Run)


Autor: Rachel Ward
Vyšlo: 2011
Počet dílů: 3

Official text:
Jem už od malička vidí v očích lidí čísla. Co ta čísla vlastně znamenají, pochopí v den matčiny smrti - jsou to data, dny, kdy lidé, kterým se dívá do očí, zemřou. Život je pro Jem těžký, dokud nepotká kluka, kterému říkají Pavouk. Svět je náhle mnohem krásnější. Ale cestou do Londýna Jem pozná, že se blíží veliké neštěstí, které navždy otřese jejich životy..
Můj text:
Příběh je zasazený do tzv. "problémového" prostředí. Jemina matka byla feťačka a předávkovala se, Jem chodí do zvláštní školy a nemá žádné kamarády. Tedy až do té doby, než potká kluka, kterému všichni říkájí Pavouk. Pavouk je vysoký, štíhlý černoch a s Jem se hned skamarádí. Jednoho dne se s Jem rozhodnou, že stráví pěkný den v Londýně a nepůjdou do školy. Brouzdají ulicemi Londýna, nakupují, baví se a chtějí se jít svézt na London Eye. Ovšem vstupenka je moc drahá, a tak se Pavouk začne rozčilovat. Jem to ale nezajímá. V očích všech lidí, kteří chtějí na London Eye jít vidí stejné číslo. Stejné datum úmrtí. Nejhorší na tom je, že to je datum dnešní. Jem dojde, že se asi něco musí stát a tak přemluví Pavouka, aby odtamtud vypadli. Pavouk to nechápe, ale nakonec společně s Jem zdrhnou. Když tu najednou vidí, jak London Eye vybouchlo. Byl na něj spáchán teroristický útok. Jem nakonec vysvětlí Pavoukovi, jakto, že věděla, že se něco stane. Někdo z místa činu je ale nahlásí a oznámí, že odešli těsně před výbuchem, a proto policie vyhlásí po Jem a Pavoukovi pátrání. Ti ovšem nechtějí mít s policií co dočinění, a tak se dají na útěk..
Můj názor:
Nejdřív jsem myslela, že to bude o nějaké normální holce, která "akorát" vidí v očích lidech čísla jejich smrti. Dceru feťačky jsem rozhodně nečekala.. :D Asi byste měli vědět, že knížky o drogách a lidech závislích na nich nesnáším, takže jsem se toho zpočátku bála. Jem ovšem nejde po vzoru své matky, takže to bylo úplně v klidu. Příběh je velice napínavý, Jem a Pavouk zažívají spoustu dobrodružství, dokonce i těch ehm ehm dejme tomu intimních.. :D Takže prasáci si také přijdou na své.. ;D Konec je hodně smutný (ano, brečela jsem) a úplný závěr tak překvapivý, že jsem s pusou dokořán seděla ještě další 3 hodiny a stále tomu nemohla uvěřit. Knížku bych doporučila asi úplně všem, kteří mají rádi napínavé příběhy, plné nepředvídatelných zvratů a konců. Naprosto jsem si knížku zmilovala a už jsem si dokonce půjčila další díl!! :))


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anne Anne | Web | 21. května 2013 v 18:03 | Reagovat

O tom jsem ještě neslyšela a vypadá to dost zajímavě:)

2 An.▲ An.▲ | Web | 21. května 2013 v 20:01 | Reagovat

Neznám to,ale vypadá to dobře když to doporučujes ty:-DDD*
btw.promin že jsem neobíhala,neměla jsem čas:-))

3 Appy Appy | Web | 21. května 2013 v 21:34 | Reagovat

Hej to video je hrůzný!! Jsem se málem pokálela při tom :D
Mělo by se to zfilmovat, ale asi do čtení Čísel nepůjdu. Nějak se toho bojím.. Asi by mě to moc zasáhlo :D A ty jsi sem nenapsala vůbec nic z toho, co jsi mi ještě říkala! Dobře napínáš! :D

4 Mickey Mickey | 22. května 2013 v 19:52 | Reagovat

Tuhle knížku dostala ségra k narozkám, tak čekám, až ji dočte, protože ta taky tvrdí, že je skvělá :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama